Journal (6.x-1.3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Date
fa: تاریخ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Issue
fa: پی آمد

en: User
fa: کاربر

en: Module
fa: ماژول

en: Location
fa: مکان

en: open
fa: باز
