jQuery UI filter (6.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: Reset
hr: Poništi

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Settings
hr: Postavke

en: Update
hr: Osvježi

en: The configuration options have been reset to their default values.
hr: Postavke konfiguracije vraćene na zadane vrijednosti.

en: Input filters
hr: Filteri unosa

en: active
hr: aktivan

en: expires
hr: ističe

en: Show
hr: Prikaži

en: Hide
hr: Sakrij
