jQuery UI filter (6.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: title
fr: titre

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Help
fr: Aide

en: Update
fr: Mettre à jour

en: The configuration options have been reset to their default values.
fr: Les options de configuration ont été réinitialisées à leurs valeurs par défaut.

en: days
fr: jours

en: Input filters
fr: Filtres de saisie

en: active
fr: actif(s)

en: Demo
fr: Démo

en: General
fr: Général

en: expires
fr: expire

en: Show
fr: Afficher

en: duration
fr: durée

en: width
fr: largeur

en: height
fr: hauteur

en: Tabs
fr: Onglets

en: collapsible
fr: repliable

en: Hide
fr: Masquer

en: opacity
fr: opacité

en: selected
fr: sélectionné

en: event
fr: événement

en: Accordion
fr: Accordéon

en: The event on which to trigger the accordion.
fr: L’événement sur lequel déclencher l'accordéon.

en: Dialog
fr: Dialogue
