jQuery UI filter (6.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: title
pl: tytuł

en: Reset
pl: Resetuj

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Help
pl: Pomoc

en: Update
pl: Aktualizuj

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: Contact
pl: Kontakt

en: days
pl: dni

en: Input filters
pl: Formatowanie treści

en: active
pl: aktywny

en: General
pl: Ogólne

en: Show
pl: Pokaż

en: position
pl: pozycja

en: duration
pl: czas trwania

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: Tabs
pl: Zakładki

en: collapsible
pl: zwijalny

en: Hide
pl: Ukryj

en: selected
pl: zaznaczone

en: pixels
pl: piksele

en: The event on which to trigger the accordion.
pl: Zdarzenie, które wywołuje akordeon.

en: animated
pl: animowane

en: If set, the highest content part is used as height reference for all other parts. Provides more consistent animations.
pl: Jeśli skonfigurowano, najwyższa część treści używana jest jako odniesienie wysokości dla wszystkich pozostałych części treści. Zapewnia bardziej spójne animacje.

en: cookie
pl: ciasteczko

en: cookie options
pl: opcje ciasteczka

en: paging
pl: paginacja

en: paging options
pl: opcje paginacji

en: jQuery UI filter
pl: Filtr jQuery UI

en: jQuery UI @name
pl: jQuery UI: @name

en: Your Account
pl: Twoje konto
