jQuery UI filter (6.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Reset to defaults
pt: Restaurar as configurações padrão

en: Reset
pt: Reiniciar

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Help
pt: Ajuda

en: Update
pt: Atualizar

en: Contact
pt: Contacto

en: days
pt: dias

en: active
pt: ativo

en: General
pt: Geral

en: Show
pt: Mostrar

en: width
pt: largura

en: height
pt: altura

en: Tabs
pt: Separadores

en: Hide
pt: Esconder

en: pixels
pt: píxeis
