jQuery UI filter (6.x-1.0-beta3) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: title
ro: titlu

en: Reset
ro: Resetează

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Help
ro: Ajutor

en: Update
ro: Actualizare

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: days
ro: zile

en: active
ro: activ

en: Show
ro: Arată

en: width
ro: lățime

en: height
ro: înălțime

en: Tabs
ro: Taburi

en: Hide
ro: Ascunde

en: pixels
ro: pixeli
