jQuery UI filter (6.x-1.0) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Help
bn: সহায়তা

en: Update
bn: আপডেট

en: active
bn: সক্রিয়

en: General
bn: সাধারণ

en: Show
bn: দেখাও

en: Hide
bn: লুকাও
