jQuery UI filter (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: title
id: judul

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Help
id: Bantuan

en: Update
id: Perbarui

en: The configuration options have been reset to their default values.
id: Opsi konfigurasi sudah dikembalikan ke nilai standarnya.

en: Contact
id: Kontak

en: days
id: hari

en: Input filters
id: Saringan input

en: active
id: aktif

en: General
id: Umum

en: expires
id: kadaluarsa

en: Show
id: Tampilkan

en: width
id: lebar

en: height
id: tinggi

en: Tabs
id: Tab

en: Hide
id: Sembunyikan

en: pixels
id: piksel
