jQuery UI filter (6.x-1.0) - en to is translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: title
is: titill

en: Reset
is: Endursetja

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Uppfæra

en: The configuration options have been reset to their default values.
is: Stillingarnar hafa verið endursettar í frumgildi sín.

en: Contact
is: Tengiliður

en: days
is: dagar

en: active
is: virkur

en: General
is: Almennt

en: expires
is: fyrnist

en: Show
is: Sýna

en: Tabs
is: Flipar

en: Hide
is: Fela

en: event
is: viðburður
