jQuery UI filter (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: title
uk: назва

en: Reset
uk: Скинути

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Help
uk: Довідка

en: Update
uk: Оновити

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (базових) значень.

en: Contact
uk: Контакт

en: days
uk: дні(в)

en: Input filters
uk: Фільтри введення

en: active
uk: активне

en: Demo
uk: Демо

en: General
uk: Загальне

en: expires
uk: прострочений

en: Show
uk: Показати

en: position
uk: розташування

en: duration
uk: тривалість

en: width
uk: ширина

en: height
uk: висота

en: Tabs
uk: Вкладки

en: collapsible
uk: згортуване

en: Hide
uk: Приховати

en: opacity
uk: непрозорість

en: selected
uk: обране

en: event
uk: подія

en: pixels
uk: пікселів

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Dialog
uk: Вікно

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '@example'
uk: Введіть одну сторінку на рядок для шляху у Друпалі. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклад шляхів: '@example'

en: paging
uk: гортання
