jQuery UI filter (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: title
fa: عنوان

en: Reset
fa: بازنشانی

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Help
fa: راهنما

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: Contact
fa: تماس

en: days
fa: روزها

en: active
fa: فعال

en: General
fa: عمومی

en: Show
fa: نمایش

en: duration
fa: مدت

en: width
fa: عرض

en: height
fa: ارتفاع

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Hide
fa: پنهان کن

en: pixels
fa: پیکسل
