jQuery UI filter (6.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: title
it: titolo

en: Reset
it: Ripristina

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Help
it: Aiuto

en: Update
it: Aggiorna

en: The configuration options have been reset to their default values.
it: Le opzioni di configurazione sono state riportate ai loro valori predefiniti.

en: Contact
it: Contatto

en: days
it: giorni

en: Input filters
it: Filtri di input

en: active
it: attivo

en: General
it: Generale

en: Show
it: Mostra

en: duration
it: durata

en: width
it: larghezza

en: height
it: altezza

en: Tabs
it: Schede

en: collapsible
it: espandibile

en: Hide
it: Nascondi

en: pixels
it: pixel
