jQuery UI filter (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: title
ru: заголовок

en: Reset
ru: Сбросить

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Help
ru: Справка

en: Update
ru: Обновить

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: Contact
ru: Контакт

en: days
ru: дней

en: Input filters
ru: Фильтры ввода

en: active
ru: активно

en: Demo
ru: Демо

en: General
ru: Общий

en: expires
ru: истекает

en: Show
ru: Показать

en: position
ru: позиция

en: duration
ru: продолжительность

en: width
ru: ширина

en: height
ru: высота

en: Tabs
ru: Вкладки

en: collapsible
ru: сворачиваемое

en: Hide
ru: Скрыть

en: opacity
ru: непрозрачность

en: selected
ru: выбрано

en: event
ru: событие

en: pixels
ru: пикселей

en: Accordion
ru: Аккордеон

en: Dialog
ru: Диалог

en: Your Account
ru: Ваша учётная запись
