jQuery UI theme (6.x-1.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Version
ar: النسخة

en: None
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Directory
ar: الدليل

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Or
ar: أو

en: Choose an action
ar: اختر إجراءً

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
ar: لا يمكن أن تعمل الأرشفة إلا على الملفات المحلية: %file غير مدعوم.

en: The provided URL is invalid.
ar: عنوان الرابط غير صحيح.

en: Cannot open %file_path
ar: تعذر فتح %file_path

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ar: يجب أن يحتوي الاسم المقروء آليا على أحرف فريدة غير مستعملة.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ar: الاسم المقروء من طرف الجهاز مستخدم مسبقا. يجب أن يكون فريدا.
