jQuery UI theme (6.x-1.0-alpha4) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: None
de: Keine

en: Import
de: Importieren

en: Default
de: Standard

en: Update
de: Aktualisieren

en: theme
de: Theme

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Directory
de: Verzeichnis

en: Parameters
de: Parameter

en: Machine name
de: Systemname

en: Or
de: Oder

en: Choose an action
de: Aktion auswählen

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Der Systemname darf nur aus Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstrichen bestehen.

en: Human name
de: Lesbarer Name

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
de: Packprogramme funktionieren nur mit lokalen Dateien: %file wird nicht unterstützt

en: The provided URL is invalid.
de: Die angegebene URL ist ungültig.

en: Cannot open %file_path
de: %file_path kann nicht geöffnet werden

en: The machine-readable name must contain unique characters.
de: Der Systemname muss eindeutige Zeichen enthalten.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
de: Dieser Systemname ist bereits vergeben. Er muss eindeutig sein.
