jQuery UI theme (6.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Version
hi: संस्करण

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: theme
hi: थीम

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Choose an action
hi: क्रिया चुनें

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
hi: लेखागारकर केवल स्थानीय फाइलों पर काम कर सकते हैं : % file को समर्थित नहीं किया जा सकता

en: Cannot open %file_path
hi: नहीं खोल सकता %file_path

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hi: मशीन पठनीय नाम पहले से प्रयोग में है. यह अद्वितीय होना चाहिए.
