Language Assignment (6.x-1.4) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Language
id: Bahasa

en: Update
id: Perbarui

en: never
id: tidak pernah

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Roles
id: Peran

en: Last access
id: Akses terakhir

en: blocked
id: diblokir

en: active
id: aktif

en: Member for
id: Anggota selama

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: No users available.
id: Tidak ada anggota.

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja
