LDAP integration (6.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Groups
ar: مجموعات

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Resources
ar: مصادر

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Test
ar: الاختبار

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: Allowed
ar: مسموح به

en: OR
ar: أو

en: Attributes
ar: سمات

en: reset
ar: أعد الضبط

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Server settings
ar: إعدادات الخادم

en: block
ar: صندوق

en: Clear
ar: مسح

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Authentication
ar: المصادقة

en: Sorry, unrecognized username or password.
ar: عذرًا. لم يتم التعرف على اسم المستخدم أو كلمة السر.

en: Login attempt failed for %user.
ar: لقد فشلت محاولة دخول %user.

en: Activate
ar: تفعيل

en: Data
ar: المعطيات

en: export
ar: تصدير

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.

en: Notes:
ar: ملاحظات:

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
ar: تم تسجيل الاسم %name باستخدام بريد إلكتروني محجوز ولهذا لم يمكنه تسجيل الدخول.
