LDAP integration (6.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: user
fa: کاربر

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Resources
fa: منابع

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Test
fa: آزمایش

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان بازنشانی شدند.

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: Watchdog
fa: نگهبان

en: OR
fa: یا

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: reset
fa: بازنشانی

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Server settings
fa: تنظیمات سرور

en: Attribute names (one per line)
fa: نام های مشخصه (هر سطر یکی)

en: block
fa: بلوک

en: Clear
fa: پاک کردن

en: User name
fa: نام کاربری

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Login attempt failed for %user.
fa: تلاش %user برای ورود با شکست مواجه شد.

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Data
fa: داده

en: Attribute name
fa: نام مشخصه

en: export
fa: صدور

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fa: نام خواندنی توسط ماشین باید فقط حروف کوچک, شامل اعداد, و خط زیر باشد.

en: Notes:
fa: توجه:

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
fa: %name با استفاده از یک آدرس پست الکترونیک رزرو شده ثبت نام نموده است لذا نمی‌تواند وارد شود.
