LDAP integration (6.x-1.0-beta3) - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: user
sv: användare

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: delete
sv: radera

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Groups
sv: Grupper

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Resources
sv: Resurser

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Import
sv: Importera

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: The configuration options have been reset to their default values.
sv: Inställningarna har återställts till sina standardvärden.

en: 1 hour
sv: 1 timme

en: Allowed
sv: Tillåten

en: Watchdog
sv: Övervakning

en: OR
sv: ELLER

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: reset
sv: återställ

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Do nothing
sv: Gör ingenting

en: Server settings
sv: Inställningar för servern

en: Add Server
sv: Lägg till server

en: Clear
sv: Rensa

en: Denied
sv: Nekad

en: User name
sv: Användarnamn

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Sorry, unrecognized username or password.
sv: Beklagar, okänt användarnamn eller lösenord.

en: Login attempt failed for %user.
sv: Inloggning misslyckades för %user.

en: 6 hours
sv: 6 timmar

en: 1 week
sv: 1 vecka

en: Activate
sv: Aktivera

en: 12 hours
sv: 12 timmar

en: Advanced configuration
sv: Avancerade inställningar

en: export
sv: exportera

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Det maskinläsbara namnet får bara innehållasmå bokstäver, siffror och understreck.

en: Notes:
sv: Anteckningar:

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
sv: Namnet %name är registrerat med en reserverad e-postadress och kunde därför inte logga in.

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
sv: Får bara innehålla små bokstäver a-z, siffror och understreck. <strong>Undvik namnkonflikter med befintliga Drupalprojekt.</strong>
