LimeSurvey Sync (6.x-1.5) - en to gu translation catalogue (34 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Reset to defaults
gu: ફરીથી મૂળ સ્વરૂપ મા લાવો

en: enable
gu: સક્રિય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Description
gu: વર્ણન

en: more
gu: વધુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Date
gu: તારીખ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Node
gu: નોડ

en: All
gu: બધા

en: Never
gu: કદી નહી

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: Other
gu: અન્ય

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Default language
gu: મૂળભૂત ભાષા

en: Not available
gu: ઉપલબ્ધ નથી

en: width
gu: પહોળાઈ

en: height
gu: ઊંચાઈ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: and
gu: અને

en: Synchronize
gu: સમન્વય

en: IP address
gu: IP સરનામું
