LimeSurvey Sync (6.x-1.5) - en to pl translation catalogue (109 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: enable
pl: włącz

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: more
pl: więcej

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: view
pl: przeglądaj

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: none
pl: brak

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Section
pl: Sekcja

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Options
pl: Opcje

en: Node
pl: Węzeł

en: Activated
pl: Aktywowany

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: All
pl: Wszystko

en: Never
pl: Nigdy

en: Comment
pl: Komentarz

en: Filter
pl: Filtr

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Disclaimer
pl: Klauzula informacyjna

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: download
pl: pobierz

en: Desc
pl: Malejąco

en: Start date
pl: Data początkowa

en: Other
pl: Inne

en: Anonymous
pl: Anonim

en: fields
pl: pola

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Gender
pl: Płeć

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Female
pl: Kobieta

en: create
pl: utwórz

en: Token
pl: Wzorzec

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Extras
pl: Dodatki

en: Successful
pl: Zakończone sukcesem

en: Notice
pl: Ogłoszenie

en: Not available
pl: Niedostępny

en: Completed
pl: Zakończone

en: create
pl: utwórz

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: edit own
pl: edytuj moje

en: Questions
pl: Pytania

en: Apply
pl: Zastosuj

en: 2 hours
pl: 2 godziny

en:  content
pl:  zawartość

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Form
pl: Formularz

en: Available
pl: Dostępne

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: empty
pl: pusty

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: and
pl: i

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Nid
pl: ID węzła

en: Answers
pl: Odpowiedzi

en: translate
pl: przetłumacz

en: IP address
pl: Adres IP

en: Increase
pl: Powiększ

en: Decrease
pl: Pomniejsz

en: @type %title has been created.
pl: Wpis %title (@type) został dodany.

en: @type %title has been updated.
pl: Wpis %title (@type) został zaktualizowany.

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Yes/No
pl: Tak/Nie

en: Matching
pl: Dopasowywanie

en: delete own
pl: skasuj własne

en: Node revision
pl: Wersja węzła

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Array
pl: Tablica

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
pl: Nazwa rodzaju zawartości wykorzystywana wewnętrznie. Tekst posłuży do budowy adresu URL strony <em>dodawania zawartości</em>. Nazwa może się składać jedynie z małych liter, liczb i znaków podkreślenia. W adresie strony dodawania zawartości podkreślenia zostaną zamienione w łączniki. Nazwa nie może się powtarzać.

en: The machine-readable name %type is already taken.
pl: Nazwa %name jest już wykorzystywana.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
pl: Nieprawidłowa nazwa. Proszę wprowadzić nazwę inną niż %invalid.

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: delete any
pl: usuń dowolne

en: edit any
pl: edytuj dowolne

en: Test result
pl: Wyniki testów

en: import
pl: Importuj

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pl: Niepoprawna nazwa wewnętrzna. Wprowadź nazwę inną niż %invalid.

en: Editing
pl: Edytowanie

en: Failure
pl: Niepowodzenie

en: Date stamp
pl: Stempel czasowy

en: Filter results
pl: Filtruj wyniki

en: %type_name: Create new content
pl: %type_name: Tworzenie nowych wpisów

en: %type_name: Edit own content
pl: %type_name: Edycja własnych wpisów

en: %type_name: Edit any content
pl: %type_name: Edycja dowolnych wpisów

en: %type_name: Delete own content
pl: %type_name: Usuwanie własnych wpisów

en: %type_name: Delete any content
pl: %type_name: Usuwanie dowolnych wpisów

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Date submitted
pl: Data dodania

en: Last page
pl: Ostatnia strona
