Link checker (6.x-2.4) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Operations
ar: عمليات

en: Disabled
ar: معطل

en: Response
ar: الجواب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Preview
ar: معاينة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Preview comment
ar: معاينة التعليق

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Error
ar: خطأ

en: Set @type %title to unpublished.
ar: جعل @type %title غير منشور.

en: Depends on: !dependencies
ar: يعتمد على: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-disabled">معطل</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-enabled">مُفَعَّل</span>)

en: HTTP request status
ar: حالة طلب HTTP

en: Fails
ar: فشلت

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
ar: تضبيطات نظامك أو شبكتك لا تسمح لدروبال بالوصول إلى صفحات الوب، مؤدية إلى قصور في الوظيفة. قد يكون هذا بسبب إعدادات خادوم الوب أو بي.إتش.بي، ويجب حلها ليُتاح جلب المعلومات عن التحديثات المتاحة، أو جلب التلقيمات، أو التسجيل عبر OpenID أو استخدام أي من الخدمات الأخرى المعتمدة على الشبكة.

en: MySQL database
ar: قاعدة بيانات ماي.إس.كيو.إل
