Live (6.x-1.2) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: The username %name does not exist.
fa: نام کاربری %name وجود ندارد.

en: Node types
fa: انواع گره

en: You have to specify a valid date.
fa: شما باید یک تاریخ معتبر وارد کنید.

en: Preview trimmed version
fa: پیش نمایش نسخه پیرایش شده

en: Preview full version
fa: پیش نمایش بازبینی کامل

en: Title field is required.
fa: فیلد عنوان ضروری است

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
fa: بدنه @type شما خیلی کوتاه است. شما حداقل به %words کلمه نیاز دارید.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
fa: این محتوا توسط کاربر دیگری ویرایش شده است. تغییرات نمی‌تواند ذخیره گردد.
