LoginToboggan (6.x-1.5) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: disabled
ar: معطَّل

en: None
ar: لا شيء

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Link
ar: رابط

en: edit
ar: تحرير

en: Session opened for %name.
ar: تم فتح جلسة لـ%name.

en: You are not authorized to access this page.
ar: غير مسموح لك بالوصول إلى هذه الصفحة.

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Add a role to the selected users
ar: أضف دورا إلى المستخدمين المختارين

en: security
ar: أمن

en: Other
ar: آخر

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
ar: تم اكتشاف محاولة للتلاعب بخانات مستخدم محمية.

en: Log out
ar: خروج

en: Access Denied
ar: الوصول ممنوع

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ar: تم إرسال كلمة مرورك والمزيد من التعليمات إلى عنوان بريدك الإلكتروني.

en: Standard
ar: معياري

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Confirm e-mail address
ar: تأكيد عنوان البريد الإلكتروني

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ar: قام %name باستخدام رابط الولوج في %timestamp.

en: New user: %name (%email).
ar: مستخدم جديد: %name‏ (%email).

en: Your e-mail address and confirmed e-mail address must match.
ar: يجب أن بكون عنوان بريدك الإلكتروني وتأكيده متطابقين.

en: You have successfully validated your e-mail address.
ar: لقد تحققت من عنوان بريدك الإلكتروني بنجاح.

en: You have successfully validated %user.
ar: لقد تحققت من %user بنجاح.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
ar: لقد قمت للتو باستخدام رابط ولوج يعمل لمرة واحدة. ليس من الضروري بعد الآن استخدام هذا الرابط. من فضلك غير كلمة سرك.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
ar: طلب !username إنشاء حساب.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
ar: اسم المستخدم، أو عنوان البريد الإلكتروني

en: Username or e-mail
ar: اسم المستخدم أو البريد الإلكتروني

en: You may login with either your assigned username or your e-mail address.
ar: يمكنك تسجيل الدخول باستخدام إما اسم المستخدم أو عنوان البريد الإلكتروني.

en: The password field is case sensitive.
ar: رجاء الانتباه حالة الأحرف اللاتينية عند إدخال كلمة المرور.
