LoginToboggan (6.x-1.9) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: user
ur: صارف

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: edit
ur: ترمیم

en: You are not authorized to access this page.
ur: آپ کو اس صفحے تک رسائی کا اختیار نہیں ہے۔

en: Access denied
ur: رسائی مسترد

en: security
ur: تحفظ

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ur: آپ کا پاس ورڈ اور آگے کی ہدایات آپ کے ای میل ایڈریس پر ارسال کر دی گی ھیں۔

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
ur: !username نے ایک کھاتے کی درخواست کی ہے۔
    
    !edit_uri
