Search Lucene API (6.x-1.6) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Search
de: Suche

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Found
de: Gefunden

en: Clear cache
de: Cache leeren

en: Cache settings
de: Cache-Einstellungen

en: Please enter some keywords.
de: Bitte geben Sie Wörter ein, nach denen gesucht werden soll.

en: Temporary Redirect
de: Temporäre Umleitung

en: Usage
de: Verwendung

en: Results per page
de: Ergebnisse pro Seite

en: Only in the category(s)
de: Nur in der Kategorie/den Kategorien

en: Only of the type(s)
de: Nur vom Typ/von den Typen

en: Global search settings for all Search Lucene API modules
de: Globale Einstellungen für alle Search Lucene API Module

en: Hijack search box
de: Search Lucene API als Standardsuche

en: Result set limit
de: Max. Ergebnisse

en: Error settings
de: Fehlereinstellungen

en: Debug: detailed messages
de: Debug: Detaillierte Mitteilungen

en: Generic: a nonspecific message
de: Normal: Allgemeine Mitteilungen

en: None: no messages displayed
de: Ohne: Keine Mitteilungen

en: Facet settings
de: Facetten-Einstellungen

en: Search name
de: Namen suchen

en: Moved permanently
de: Dauerhaft verschoben

en: Index optimized.
de: Index optimiert
