Search Lucene API (6.x-2.0) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Group
fa: گروه

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Error
fa: خطا

en: Block
fa: بلوک

en: Taxonomy terms
fa: واژه‌های طبقه‌بندی

en: Drupal
fa: دروپال

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Performance
fa: کارایی

en: OR
fa: یا

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Please enter some keywords.
fa: لطفا تعدادی کلمه کلیدی وارد کنید.

en: AND
fa: و

en: Info
fa: اطلاعات

en: Installed
fa: نصب شده

en: Last modified
fa: تاریخ آخرین تغییر

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Read only
fa: فقط خواندنی

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Only of the type(s)
fa: تنها از نوع(انواع) محتوای

en: Fieldset
fa: مجموعه فیلد

en: The index will be rebuilt.
fa: فهرست بازسازی خواهد شد.

en: Index overview
fa: مرورکلی شاخص
