Search Lucene API (6.x-2.2) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Group
it: Gruppo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Comments
it: Commenti

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Error
it: Errore

en: Block
it: Blocco

en: Taxonomy terms
it: Termini di tassonomia

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Authored by
it: Creato da

en: Performance
it: Prestazioni

en: Not installed
it: Non installato

en: Please enter some keywords.
it: Inserisci una o più chiavi di ricerca.

en: Info
it: Informazioni

en: No limit
it: Nessun limite

en: Installed
it: Installato

en: Last modified
it: Ultima modifica

en: Date created
it: Data di creazione

en: Read only
it: Sola lettura

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
it: Devi inserire almeno una parola-chiave con @count caratteri o più.

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Only of the type(s)
it: Solamente del(i) tipo(i)

en: Fieldset
it: Riquadro

en: The index will be rebuilt.
it: L'indice sarà ricostruito.

en: No minimum
it: Nessun minimo
