Search Lucene API (6.x-2.4) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Title
id: Judul

en: Group
id: Grup

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Content type
id: Jenis konten

en: Error
id: Kesalahan

en: Block
id: Blok

en: Taxonomy terms
id: Istilah taksonomi

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Performance
id: Performa

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Please enter some keywords.
id: Mohon masukkan kata kunci.

en: AND
id: DAN

en: Installed
id: Terinstal

en: Last modified
id: Terakhir diubah

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Read only
id: Baca saja

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
id: Anda harus mengisi minimal satu kata kunci positif dengan @count karakter atau lebih.

en: Only of the type(s)
id: Hanya pada jenis

en: The index will be rebuilt.
id: Indeks akan dibangun ulang.
