Mailing List Archive (6.x-1.3) - en to lv translation catalogue (49 entries)

en: list
lv: saraksts

en: Home
lv: Sākums

en: Title
lv: Nosaukums

en: enabled
lv: iespējots

en: Delete
lv: Dzēst

en: Submit
lv: Apstiprināt

en: Operations
lv: Darbības

en: List
lv: Saraksts

en: Subject
lv: Temats

en: disabled
lv: atspējots

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: RSS feed
lv: RSS plūsma

en: view
lv: skatīt

en: Date
lv: Datums

en: None
lv: Nav

en: Weight
lv: Svars

en: root
lv: sakne

en: Parent
lv: Vecāks

en: none
lv: neviens

en: Add category
lv: Pievienot kategoriju

en: edit
lv: labot

en: General settings
lv: Vispārīgie iestatījumi

en: Save
lv: Saglabāt

en: name
lv: vārds

en: read more
lv: lasīt vairāk

en: Last month
lv: Pēdējais mēnesis

en: Statistics
lv: Statistika

en: threads
lv: pavedieni

en: thread
lv: pavediens

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: status
lv: statuss

en: Year
lv: Gads

en: Delete messages
lv: Dzēst vēstules

en: From
lv: No

en: %time ago
lv: pirms %time

en: Performance
lv: Ātrdarbība

en: Month
lv: Mēnesis

en: Day
lv: Diena

en: here
lv: šeit

en: Messages
lv: Ziņojumi

en: update
lv: atjaunot

en: Today
lv: Šodien

en: Yesterday
lv: Vakardien

en: author
lv: autors

en: date
lv: datums

en: (No subject)
lv: (Nav temata)

en: Attachment settings
lv: Pielikuma iestatījumi

en: Edit category
lv: Rediģēt kategoriju
