Mailing List Archive (6.x-1.3) - en to ml translation catalogue (27 entries)

en: list
ml: പട്ടിക

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: List
ml: പട്ടിക

en: Subject
ml: വിഷയം

en: disabled
ml: അപ്രാപ്തമാക്കിയ

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: RSS feed
ml: ആർ.എസ്.എസ്. ഫീഡുകൾ

en: view
ml: കാണുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: None
ml: ഇല്ല

en: Weight
ml: ഭാരം

en: root
ml: റൂട്ട്

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: none
ml: ഒന്നുമില്ല

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: read more
ml: കൂടുതല്‍ വായിക്കൂ

en: Configure
ml: സജ്ജമാക്കല്‍

en: status
ml: സ്ഥിതി

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Month
ml: മാസം

en: Day
ml: ദിവസം
