Mailing List Archive (6.x-1.3) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: list
tr: liste

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: enabled
tr: etkin

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: view
tr: görüntüle

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: root
tr: kök

en: Parent
tr: Üst öge

en: none
tr: hiçbiri

en: Add category
tr: Kategori ekle

en: edit
tr: düzenle

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: read more
tr: devamını oku

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Configure
tr: Yapılandır

en: status
tr: durum

en: Year
tr: Yıl

en: From
tr: Kimden

en: %time ago
tr: %time önce

en: Performance
tr: Performans

en: Month
tr: Ay

en: Day
tr: Gün

en: here
tr: buraya

en: Messages
tr: İletiler

en: update
tr: güncelle

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: author
tr: yazar

en: Server name
tr: Sunucu adı

en: date
tr: tarih

en: Mailbox
tr: Posta kutusu

en: This month
tr: Bu ay

en: (No subject)
tr: (Konusuz)

en: Server username
tr: Sunucu için kullanıcı adı

en: Server password
tr: Sunucu için parola

en: Attachment settings
tr: Ek ayarları

en: Edit category
tr: Kategori düzenle

en: messages
tr: iletiler
