Mailing List Archive (6.x-1.4) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: list
it: elenco

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: view
it: mostra

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: root
it: radice

en: Parent
it: Genitore

en: none
it: nessuno

en: Add category
it: Aggiungi categoria

en: edit
it: modifica

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: read more
it: leggi tutto

en: Last month
it: Ultimo mese

en: Statistics
it: Statistiche

en: Configure
it: Configura

en: status
it: stato

en: Year
it: Anno

en: Delete messages
it: Cancella i messaggi

en: From
it: Da

en: %time ago
it: %time fa

en: Performance
it: Prestazioni

en: Month
it: Mese

en: Day
it: Giorno

en: here
it: qui

en: Messages
it: Messaggi

en: update
it: aggiorna

en: Today
it: Oggi

en: Yesterday
it: Ieri

en: author
it: autore

en: All time
it: Dall'inizio

en: Server name
it: Nome server

en: date
it: data

en: This month
it: Questo mese

en: expanded
it: espanso

en: This hour
it: In questa ora

en: Last hour
it: Ultima ora

en: (No subject)
it: (Nessun oggetto)

en: Attachment settings
it: Impostazioni allegati

en: Edit category
it: Modifica categoria
