Mailing List Archive (6.x-1.4) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: list
ro: listă

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: enabled
ro: activat

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: RSS feed
ro: resurse RSS

en: view
ro: afișează

en: Date
ro: Data

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: root
ro: rădăcină

en: Parent
ro: Părinte

en: none
ro: nimic

en: Add category
ro: Adaugă categorie

en: edit
ro: modifică

en: General settings
ro: Setări generale

en: Save
ro: Salvare

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: Last month
ro: Ultima lună

en: Statistics
ro: Statistici

en: Configure
ro: Configurează

en: status
ro: stare

en: Year
ro: Anul

en: From
ro: De la

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Performance
ro: Performanță

en: Month
ro: Lună

en: Day
ro: Zi

en: here
ro: aici

en: Messages
ro: Mesaje

en: update
ro: actualizare

en: Today
ro: Azi

en: author
ro: autor

en: date
ro: dată

en: (No subject)
ro: (Fără subiect)

en: Attachment settings
ro: Setări ale ataşamentului

en: Edit category
ro: Editează categoria

en: messages
ro: Mesaje
