Mailing List Archive (6.x-1.4) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: list
id: daftar

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: RSS feed
id: Pasokan RSS

en: view
id: tampilan

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: root
id: akar

en: Parent
id: Induk

en: none
id: tidak ada

en: Add category
id: Tambah kategori

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Save
id: Simpan

en: name
id: nama

en: read more
id: lainnya

en: Last month
id: Bulan lalu

en: Statistics
id: Statistik

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Year
id: Tahun

en: From
id: Dari

en: %time ago
id: %time lalu

en: Performance
id: Performa

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: here
id: di sini

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

en: author
id: penulis

en: Server name
id: Nama server

en: date
id: tanggal

en: This month
id: Bulan ini

en: (No subject)
id: (Tanpa subyek)

en: Attachment settings
id: Pengaturan lampiran

en: Edit category
id: Edit kategori
