Managesite (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Item
it: Elemento

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Add category
it: Aggiungi categoria

en: Save
it: Salva

en: Path
it: Percorso

en: Region
it: Regione

en: Configure
it: Configura

en: Options
it: Opzioni

en: Content management
it: Gestione dei contenuti

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Add block
it: Aggiungi blocco

en: Page
it: Pagina

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Administer content
it: Amministra contenuti

en: Create content
it: Crea contenuto

en: Add menu item
it: Aggiungi voce menu

en: Configure block
it: Configura blocco

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Permission
it: Permesso

en: Are you sure you want to remove this item?
it: Sicuro di voler rimuovere questa voce?

en: Edit category
it: Modifica categoria

en: Remove block
it: Rimuovi blocco
