Managesite (6.x-1.1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Item
id: Barang

en: Remove
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Add category
id: Tambah kategori

en: Save
id: Simpan

en: Path
id: Jalur

en: Region
id: Wilayah

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Options
id: Opsi

en: Content management
id: Pengelolaan konten

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Add block
id: Tambah blok

en: Page
id: Halaman

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Administer content
id: Mengelola konten

en: Create content
id: Kirim artikel

en: Add menu item
id: Tambah item menu

en: Configure block
id: Konfigurasi blok

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Permission
id: Kewenangan

en: Edit category
id: Edit kategori

en: Remove block
id: Hapus blok
