Managing News (6.x-1.1) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: Search
ar: بحث

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Create
ar: أنشئ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Map
ar: خريطة

en: Log out
ar: خروج

en: Account settings
ar: إعدادات الحساب

en: Print
ar: الطباعة

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Installing @drupal
ar: تركيب @drupal

en: The installation has encountered an error.
ar: واجه التركيب خطأ.

en: Book page
ar: صفحة وثيقة

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
ar: <em>صفحة الوثيقة</em> هي صفحة محتوى منظمة في مجموعات من المدخلات المتعلقة، تعرف على بعضها <em>كوثيقة</em>. تعرض <em>صفحة الوثيقة</em> تلقائيا وصلات للصفحات المجاورة، موفرة نظام تصفح بسيط لتنظيم ومراجعة محتوى منظّم.
