Marketplace (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: title
uk: назва

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Payer
uk: Платник

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Type
uk: Тип

en: yes
uk: так

en: Description
uk: Опис

en: Currency
uk: Валюта

en: Purchaser
uk: Покупець

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: categories
uk: категорії

en: Icon
uk: Іконка

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: no
uk: ні

en: Default Currency
uk: Базова валюта

en: Details
uk: Подробиці

en: Income
uk: Надходження

en: Amount
uk: Величина

en: invoice
uk: рахунок

en: Owner
uk: Власник

en: Recipient
uk: Отримувач

en: before
uk: перед

en: after
uk: після

en: Change
uk: Змінити

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Receipts
uk: Квитанція

en: Balance
uk: Баланс

en: Are you sure you want to delete this transaction?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цю трансакцію?

en: Member
uk: Учасник

en: Currencies
uk: Валюти

en: Rating
uk: Рейтинг

en: All transactions
uk: Усі операції

en: Transaction list
uk: Список операцій

en: Maintenance
uk: Обслуговування

en: Is the logged in user
uk: Чи користувач увійшов

en: Currency name
uk: Назва валюти

en: integer
uk: ціле число

en: Expenditure
uk: Зняття з рахунка

en: transaction
uk: операція

en: Posted on
uk: Опубліковано

en: Starter
uk: Початок

en: The user id
uk: Ідентифікатор користувача

en: Payee
uk: Отримувач

en: Link this field to its user, the seller's profile
uk: Зробити це поле посиланням на його користувача, профіль продавця

en: Link this field to its user, the purchaser's profile
uk: Зробити це поле посиланням на його користувача, профіль покупця

en: Link this field to its user, the recipient's profile
uk: Зробити це поле посиланням на його користувача, профіль отримувача

en: Offer
uk: Пропозиція
