Masquerade (6.x-1.5) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Go
nl: Filter

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Masquerade as !user
nl: Vermom als !user

en: Masquerade
nl: Vermom

en: Switch back
nl: Terugschakelen

en: Quick switches:
nl: Snel wisselen:

en: Switch back to use
nl: Terugschakelen om te gebruiken

en: User %masq_as does not exist. Please enter a valid username.
nl: Gebruiker %masq_as bestaat niet. Graag een geldige gebruikersnaam invoeren.

en: User %user no longer masquerading as %masq_as.
nl: Gebruiker %user is niet langer vermomd als %masq_as.

en: User %user now masquerading as %masq_as.
nl: Gebruiker %user is nu vermomd als %masq_as

en: masquerade as user
nl: vermom als gebruiker

en: masquerade as admin
nl: vermom als beheerder

en: Masquerading
nl: Vermommen

en: Masquerade autocomplete
nl: Masquerade automatisch aanvullen

en: Masquerade module allows administrators to masquerade as other users.
nl: Masquerade-module staat beheerders toe om zich te vermommen als andere gebruikers.

en: Masquerade as @testuser
nl: Vermomd als @testuser

en: Menu <em>Quick Switch</em> user
nl: Menu <em>Snel schakelen</em> van gebruiker

en: %user does not exist. Please enter a valid username.
nl: %user bestaat niet. Graag een correcte gebruikersnaam invoeren.

en: Masquerade settings
nl: Masquerade-instellingen

en: %user is not a valid user name.
nl: %user is geen geldige gebruikernaam.

en: You are masquerading as <a href="@user-url">%masq_as</a>.
nl: U bent nu vermomd als <a href="@user-url">%masq_as</a>.

en: You are masquerading as %anonymous.
nl: U vermomd uzelf als %anonymous

en: Enter the username to masquerade as.
nl: Voer de gebruikersnaam in waarin u uzelf wilt vermommen.

en: You are now masquerading as !masq_as.
nl: U bent nu vermomd als !masq_as.

en: You are no longer masquerading as !masq_as and are now logged in as !user.
nl: U bent niet langer vermomd als !masq_as en u bent nu ingelogd als !user.

en: This user requires administrative permissions to switch to the user %user.
nl: Deze gebruiker heeft beheerrechten nodig om zich voor te doen als %user.

en: This user is already %user.
nl: Deze gebruiker is al %user.
