Menu Minipanels (6.x-1.3) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: None
fa: هیچ

en: Container
fa: نگهدارنده

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Menu
fa: منو

en: Menu item
fa: آیتم منو

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Fixed
fa: ثابت

en: Red
fa: قرمز

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Relative
fa: نسبی

en: Green
fa: سبز

en: Target
fa: مقصد

en: Effect
fa: اثر

en: Light
fa: روشن

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Style name
fa: نام استایل

en: Dark
fa: تاریک
