Menu Minipanels (6.x-1.3) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: None
ro: Nimic

en: Container
ro: Recipient

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu item
ro: Articol de meniu

en: Fixed
ro: Fix

en: Red
ro: Roșu

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Relative
ro: Relativă

en: Target
ro: Ţintă

en: Effect
ro: Efect

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Style name
ro: Nume stil
