MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (6.x-1.2) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Content types
id: Jenis konten

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Active
id: Aktif

en: Role
id: Peran

en: Pending
id: Tertunda

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Save content type
id: Simpan jenis konten

en: Unavailable
id: Tidak tersedia

en: Usage
id: Penggunaan

en: Available
id: Ketersediaan

en: of
id: dari

en: Javascript Choice Form
id: Form Pilihan JavaScript
