MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (6.x-2.0-rc2) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Types
it: Tipi

en: edit
it: modifica

en: Views
it: Viste

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Active
it: Attivo

en: Inactive
it: Inattivo

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Date API
it: API Data

en: Permissions
it: Permessi

en: Availability
it: Disponibilità

en: Denied
it: Negato

en: Save content type
it: Salva tipo di contenuto

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Available
it: Disponibile

en: Cancelled
it: Annullato

en: Argument type
it: Tipo di parametro

en: Inventory
it: Inventario

en: Reservation
it: Prenotazione

en: Undated
it: Senza data

en: User autocomplete
it: Autocompletamento nome utente

en: Javascript Choice Form
it: Form di scelta javascript

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
it: Se si desidera convalidare tipi di nodo specifici, selezionarli; se non ne viene selezionato alcuno, tutti i nodi passeranno.

en: Resource
it: Risorsa
