MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (6.x-2.0-rc3) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Types
ar: الأنواع

en: edit
ar: تحرير

en: Views
ar: الرؤى

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Total
ar: المجموع

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Active
ar: نشط

en: Template
ar: القالب

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Save content type
ar: حفظ نوع المحتوى

en: Available
ar: متوفّر

en: User autocomplete
ar: إكمال آلي لاسم المستخدم

en: Javascript Choice Form
ar: استمارة اختيارات جافا سكربت

en: Resource
ar: مصدر
