Microblog (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: content
it: contenuto

en: Replies
it: Risposte

en: view
it: mostra

en: RSS - blogs
it: Feed RSS - blog

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: RSS - !title
it: Feed RSS - !title

en: @type: updated %title.
it: @type: %title aggiornato.

en: @type: added %title.
it: @type: %title aggiunto.

en: @type %title has been created.
it: @type %title è stato creato.

en: @type %title has been updated.
it: Il @type %title è stato aggiornato.

en: The post could not be saved.
it: Il contenuto non può essere salvato.
