Mailing List Manager (6.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: delete
id: hapus

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: subscribe
id: Berlangganan

en: Subscribers
id: Pelanggan

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: unsubscribe
id: berhenti berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Content type settings
id: Pengaturan tipe konten

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Field
id: Bidang

en: Mail
id: Email

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: List type
id: Jenis daftar

en: body
id: isi

en: View name
id: Nama View
