Mailing List Manager (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Next
it: Seguente

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: subscribe
it: iscrizione

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Subscribe
it: Registrati

en: Description
it: Descrizione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Content type settings
it: Impostazioni dei tipi di contenuto

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Field
it: Campo

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: submit
it: invia

en: List type
it: Tipo di elenco

en: body
it: corpo

en: export
it: esporta

en: View name
it: Nome della vista

en: Subscription URL
it: URL di iscrizione
