Mailing List Manager (6.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: delete
pt: eliminar

en: E-mail
pt: Email

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Type
pt: Tipo

en: subscribe
pt: subscrever

en: Subscribers
pt: Subscritores

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Subscribe
pt: Subscrever

en: unsubscribe
pt: anular inscrição

en: Description
pt: Descrição

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Content type settings
pt: Definições do tipo de conteúdo

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: General settings
pt: Definições gerais

en: subscribers
pt: assinantes

en: Mail
pt: Correio

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar %title?

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Mailing lists
pt: Listas de discussão

en: body
pt: corpo

en: List name
pt: Nome da lista

en: No lists available.
pt: Nenhuma lista disponível.

en: export
pt: exportar

en: View name
pt: Nome da view
